title   title   title
   
 
Name: Password:
menu
 
 
Česky
S.E.B.U.
 
On-line: 54,
logged-in: 0.
Partners
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Křivoklátský střelec

17. - 18. 10. 2015

K naší radosti počet dětí v našem spolku stále narůstá a tak jsme rozšířili škálu akcí pro děti. Kromě letního tábora proběhla i první dětská lukostřelecká soutěž. Dříve se děti účastnily obyčejných soutěží, ale tentokrát naše fantazie dostala možnost se vyřádit. Podzimní víkend na Křivoklátě jsme naplnili středověkou atmosférou.

V sobotu si kluci (žádná děvčata se bohužel nepřihlásila) vyzkoušeli soutěžní disciplíny. Pro některé šlo o první setkání s loveckou stezkou, kolečky nebo dálkovou střelbou, ale všichni nadšeně trénovali a na neděli se připravili. Počasí nám ne vždy přálo, ale sportovní areál Kolečko naštěstí disponuje krbem v ubytovací budově a výbornou bramboračkou v hospodě.

V neděli naše děti doplnili dva chlapci z Manětína se sportovními luky, myslím, že konfrontace různých typů luků i různé výuky střelby byla obohacující pro všechny zúčastněné.

Děti si prožily příběh obyčejného měšťana, který se díky svým střeleckým schopnostem dostal na lov se šlechtici, do sporu s důstojníkem hradní stráže a nakonec hrad napadli nájezdníci a i přes veškerou snahu lukostřelců unesli hradního pána. Mladý měšťan musel dohnat kolonu a vysvobodit rukojmí ze spárů zlosynů.

Nejlepším střelcem se stal Honza Koníček a druhé a třetí místo si vysloužili manětínský Kuba David a náš Petr Novák.

Další soutěž by se měla konat na jaře a doufáme v silnější účast.

Anežka Jandová