title   title   title
   
 
Name: Password:
menu
 
 
Česky
S.E.B.U.
 
On-line: 20,
logged-in: 0.
Partners
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Lysická atmosféra

V sobotu 28. května 2016 se konalo v pořadí již osmé klání v bojové lukostřelbě pořádané Spolkem evropských bojových umění z Kladna. Soutěž proběhla v krásných zahradách zámku Lysice, což velmi přispělo k jedinečné atmosféře. Na desítky účastníků z několika evropských zemí čekalo devět zajímavých soutěžních disciplín, ve kterých postupně změřili svoje dovednosti.

Kromě jiného se střílelo na kyvadlo, na „králíky“, bránila se linie a osvobozoval se rukojmí. Střelci tak byli vystaveni různým situacím, ve kterých si museli poradit nejen s různými úhly střelby, ale také s časovým limitem, který byl velkou výzvou pro zachování klidu. Zkušení lukostřelci to zvládali hravě, začátečníkům se občas ruka zatřásla.

Přestože se každý snažil získat co nejlepší výsledek, vládla přátelská atmosféra a střelci se navzájem povzbuzovali.

V průběhu dne se soutěž na chvíli přerušila a na zámeckém nádvoří proběhly dvě exhibice. Nejprve vystoupila maďarská skupina Baranta, která předvedla práci s bičem, boj s holemi, šerm, zápas a lukostřelbu v pohybu. Nechyběl ani tanec, do kterého Maďaři zapojili přihlížející návštěvníky zámku. Členové S.E.B.U. potom předvedli ústupovou a postupovou střelbu, prolínání řad střelců a obrannou střelbu při prolomení hradeb, za což i oni sklidili od publika vřelý potlesk.

Soutěžní den byl zakončen vyhlášením výsledků, prohlídkou zámku pod vedením paní kastelánky (nejvíce se všichni těšili do zbrojovny) a bohatým pohoštěním pro všechny soutěžící na vnitřním nádvoří zámku. Dobrou náladu nezkazila ani večerní průtrž mračen a lukostřelci hodovali, povídali a zpívali až do pozdních nočních hodin.Václav Čermák