title   title   title
   
 
Name: Password:
menu
 
 
Česky
S.E.B.U.
 
On-line: 26,
logged-in: 0.
Partners
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Lukostřelba ke stoletému výročí založení první republiky

 

Dne 22.9. 2018 se Spolek evropských bojových umění SEBU účastnil již osmého ročníku závodu běhu do schodů v kladenském Podprůhonu, který organizoval Spolek Podprůhon, tentokráte ke stoletému výročí první republiky. A právě díky Spolku Podprůhon jsme měli příležitost se této akce zúčastnit. Na akci byla připomenuta také osobnost kolečského rodáka a odbojáře Rudolfa Knotka, který byl v roce 1942 zastřelen na schodech smrti v koncentračním táboře Mauthausen a podle kterého je ulice se schody, kde probíhal závod, pojmenována. Více informací o samotné akci zde.

 

Luk, šíp, nůž a sekera

účastníci: Milan, Vašek, Lenka, Kara, Láďa, Miroslav, Saša, Jirka, Vladěna, Honza Kr., Matyáš, Honza Ko., Petr, Honza B., Matyáš M.

 

  Program celé akce začínal ve 14 hodin. My jsme však byli na místě už v 11hod. Postavili zástěny, umístili terče jak na lukostřelbu, tak na vrhání zbraní a páskami označili bezpečné zóny pro diváky. Poté proběhl nácvik lukostřelecké exhibice, do které jsme zahrnuli např. hromadné střelby, střelbu za ústupu i útoku, souboje a další disciplíny. Dále jsme si projeli, jak správně instruovat návštěvníky a hlavně děti, kteří nikdy nedrželi luk v ruce tak, aby byli schopni správně a bezpečně vystřelit a při troše dobré vůle zasáhnout cíl. Než celá akce vypukla, zbylo nám trochu volného času. Někdo zašel na oběd a někdo si užíval slunného počasí na loučce.


  Zhruba ve 14:20 se začaly objevovat první dušičky, které by si rády zkusily střelbu i vrhání zbraně. Děti u sebe měly kartičky, na které dostávaly na každém stanovišti razítko, a pokud obešly všechny, mohly kartičku směnit za nějakou odměnu. Ale nejen děti měly možnost si zastřílet a zaházet, touto zkušeností si prošla i valná většina rodičů, prarodičů a dalšího osazenstva akce.

  I někteří z našich řad se účastnili běhu do 96 schodů. Láďa má úžasný dar vyhecovat a namotivovat lidi k jakékoliv aktivitě. 😊 Nejlepší čas z nás nakonec urval náš vrhač Matyáš.

 

  Účastí na této akci jsme se chtěli zaměřit i na propagaci našeho Spolku a dostat se více do povědomí Kladeňáků. Děkujeme Spolku Podprůhon za tuto možnost a těšíme se na další spolupráci. Nakonec bych ještě jednou, co by „organizátor“, poděkovala všem od nás kdo se této akce zúčastnili. Doufám, že jste si to užili stejně jako já a přineslo vám to i další zkušenosti jak se střelbou, tak s prací s lidmi.

 

Lenka Česká – zástupce shromáždění SEBU