titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 33,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Lukostřelecký seminář ve Vojtově mlýně

Ve dnech 24.-26. 4. 2009 proběhl ve známém areálu Vojtova Mlýna první letošní seminář bojové a lovecké lukostřelby 1 a 2, nácvik na 5. MČR. Pořadatelé již od pátečního rána připravovali prostory pro lukostřelbu s jedenácti možnými stanovišti. Většina z nich bude i na 5. MČR. Téměř všichni účastníci si šli po příjezdu zastřílet na stanoviště pro nácvik terčovky. V devět hodin večer se sešli v útulné jídelně a všichni si povídali o možnostech lukostřelby a téměř o všem, co se lukostřelby týká.

Druhý den se začínalo v devět hodin u terčovky, ale dříve než střelba byla rozcvička (nic náročného), jednalo se o prohřátí a protažení celého těla. Střelci měli možnost rozstřílet se na terčovce a poté začal velice bohatý program, kde byla možnost vyzkoušet si ústupovou střelbu nebo loveckou stezku s třemi stanovišti a na každém čekala čtyři zvířátka či dálkovou střelbu nebo střelbu z hráze. Po vynikajícím obědě a odpočinku se účastníci rozdělili do dvou skupin a každá trénovala střelbu na pohyblivé terče (kolečka neboli Pepa a nahazovaní králíci), ten, kdo zrovna nestřílel, měl možnost vyzkoušet si rychlostřelbu. Další program se odehrával v nedaleké strži, kde byl spatřen veliký orel a tak jsme ho šli zastřelit. Kromě nácviku střelby na orla zde bylo také připraveno stanoviště pro střelbu z hradeb. Následoval volný program, který účastníci nevyužili k doporučovanému odpočinku, ale vymysleli si novou disciplínu „obrana věží“ (klouzaček). Ze vzdálenosti cca 40 metrů hromadně stříleli na postavu. Dle úspěšnosti se k postavě přibližovali či oddalovali. Po velmi chutné večeři střelci čekali na přicházející tmu a opravovali si své poškozené vybavení a prováděli celkovou údržbu luků a šípů. Tma nakonec přišla a vylákala lukostřelce k střelbě při svitu loučí.

Po nedělní snídani následovalo protažení a rozstřílení se na terčovce. Soutěžně se střílel kombat - každý s každým. Tato disciplína byla plna adrenalinu a účastníky velmi bavila. Poslední zásahy na orla a z hradeb si nikdo nenechal ujít. Poté byl volný výběr stanovišť a každý si mohl trénovat to, co ho nejvíce bavilo, nebo to v čem se chtěl zlepšit. Tohoto střeleckého dne se účastnili i děti. Pod vedením Leontýnky měli možnost vyzkoušet si terčovku, dálkovou střelbu ale i loveckou stezku, kterou si pořádně užili. Nikomu z nás se odcházet moc nechtělo, ale daleká cesta domů či jiné povinnosti nás donutili k rozloučení. Se slovy za měsíc ahoj to bylo snažší.

Nemohu nic jiného, než doporučit tyto semináře a děkuji všem organizátorům za krásně prožitý víkend ve Vojtově Mlýně.

M.D.
Vojtův Mlýn Vojtův Mlýn Vojtův Mlýn Vojtův Mlýn Vojtův Mlýn Vojtův Mlýn