titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 27,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Sojčí pírko 2015

Už sedmý ročník tradiční soutěže o sojčí pírko se konala 1. listopadu 2015 na cvičišti S.E.B.U. Ti co přišli dříve, byli hned zaúkolováni rozděláváním ohně či vyplňováním bodovacích listů. Zrovna na den soutěže přišlo babí léto což, bylo pro střelce výhodou, přiznejme si, že je lepší střílet v tenké mikině než v zimním vaťáku. Celkem nás soutěžilo třináct z toho tři děti. Soutěž začala zhruba v 10:00 pochopitelně + akademická čtvrt hodinka.

Po nástupu se začala střílet terčová 90´ a rychlostřelba. Oboje disciplíny se střílely 2x ze dvou vzdáleností. Rychlostřelba 21, 18m a terčovka 18, 14m. Rychlostřelba byla limitována časem 45sek. po které jste stříleli na postavu, za vystřelený šíp byl 1 bod, zasažení postavy do neživotních částí také 1 bod a za zásah životních 1 bod. Terčovka s časovým omezením 90 sek. se střílela na 3 terče, každý byl v jiné výšce, a vaším úkolem bylo v časovém limitu vystřelit co nejvíce šípů do terče a získat co nejvyšší body. Byl v tom ale háček, muselo být na každý terč vystřeleno stejný počet šípů (+ - 1). Hodně lidí se zaleklo časového limitu, který se pak ukázal jako naprosto pohodový, některým došli šípy ještě před skončením časového limitu.

Když se dostřílely tyto disciplíny, usoudili jsme, že je čas na oběd. Rychlý posel (Stanislav Smékal starší), který byl vyslán pro špekáčky a další pochutiny se vrátil akorát. Po krátké posilňující přestávce nás čekala ještě jedna závěrečná disciplína, a to parkur.

Ten se skládal z několika samostatných disciplín. Na celý parkur jste měli čas 4 min. 15 sek. Střílelo se na terč „figura s terčíky“ Disciplíny: rychlostřelba na 7m, terčovka na 25m, terčovka na 21m, střelba z pokleku na 18m, střelba zpoza překážku na 15m, rychlostřelba na 12m, střelba v obraceném gardu na 10m – což byla vcelku zábava. Znamená to, že když střelec běžně střílí pravou tak musí střílet levou a opačně. Zní to jednoduše ale provedení už je horší, a střelba na terčíky na 10m.

Než se spočítaly výsledky, pokračovalo posezení a povídání u ohně. Po kterém následoval závěr, a to vyhlášení vítězů. Vyhlašovali se vítězové z každé disciplíny (rychlostřelba-Lenka Česká, terčovka 90´ - Lenka česká a parkur – Jan Sýkora) a celkovím vítězem se stala Lenka Česká. Všichni si soutěž užili a těší se na další ročník, o 8 sojčí pírko.

  

Lenka Česká

Další fotky najdete zde
od pana Smékala