titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 26,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Babí léto na Vojtově mlýně

Ve dnech 10 - 12. října 2008 se v areálu Vojtova mlýna sešli účastníci semináře šermu a také účastníci semináře bojové a lovecké lukostřelby 1 - 2. Chladný páteční večer byl věnován rozpravám a diskusím o tom, co vše umožňuje člověku rozvoj pomocí lukostřelby a umění šermu. Probírali se možnosti fyzické, ale také duševní a duchovní. Sobotní ráno s mlhou zalitým údolím a mokrým terénem, bylo první zkouškou. Ale dobrá snídaně a snaha o dosažení poznání vylákala všechny k rozcvičce a poté již následoval program dle zaměření jednotlivců. Lukostřelci začali s nácvikem a zdokonalováním umění soustřelů na pracovišti terčové střelby. Šermíři si zase vyzkoušeli základy krokových variací a poté již začali drilové nácviky odseků, přenosů a dalších prvků šermířských technik. Během dopoledne nám správce areálu zvěstoval zprávu o tom, jak se mlhy všude zvedají a že bude hezky slunečno. Dočkali jsme se - ale až po obědě, kdy se roztrhla nízká oblačnost a babí léto zalilo svým jasem celý areál. Šermíři i lukostřelci se posíleni dobrým obědem, (vařil pan správce, a to tak, že výborně), pustili s elánem do tréninku. Šermíři si navlékli chrániče a zkusili si dotahování a přesnost svých úderů. Lukostřelci procházeli postupně dalšími stanovišti dálkové střelby a to od 50 do 100 m. Vychutnávali si pohodu procházkou za vystřelenými šípy k terčovištím a hledáním „zakrtkovaných“ šípů. Pauzy byly vyplněny příjemnými rozhovory a povalováním se na dětských prolézačkách. Atmosféra babího léta byla nabyta symbolikou a pohodou.

Čas po večeři byl pro šermíře prostorem pro techniky zápasu a práce s nožem či dýkou. Tato část činnosti probíhala v společenské místnosti. Lukostřelci měli večer volno, ale zvuk dopadů šípů na terčovnice nesoucí se spoře osvětleným areálem a zesílený klesajícím oparem dával vědět, že lukostřelba má své kouzlo i v takovýchto podmínkách.

V neděli se mlhy rozpustili již zrána a tak tvorba exhibic šla šermířům od ruky. Lukostřelci zvolnili trochu tempo, ale vytrvale se snažili najít cestu ke zkušenostem a k možné dokonalosti. Odpoledne se všichni shodli na tom, že dva dni jsou málo, že by zůstali déle, alespoň týden.

Uvidíme, co se dá dělat. Víkendové semináře na rok 2009 mají již své termíny (na stránkách viz. Plán akcí). Co si k tomu přát: Snad jen více zájmu o zdokonalení se ze strany lukostřelců i šermířů.

Semináře ve Vojtově mlýně jsou však určeny i pro mimo spolkové zájemce, kterým nabízíme tréninkový prostor před soutěžemi instinktivní lukostřelby. Takže na příští rok zveme všechny, kdo se chtějí s instinktivní lukostřelbou seznámit nebo se v ní zdokonalit na víkendovky do Vojtova mlýna. Zkušenosti z letošního roku nám ovšem stanovují jisté omezení - nátahová síla luku pro daného střelce by neměla přesáhnout 40 liber. Silnější luky jsou možné pouze na vlastní zodpovědnost za ztrátu a zničení šípů a za příplatek za zničený materiál.