titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 30,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

SOS Vesničky

12. - 13. května 2012

Rozhodli jsme se podpořit děti v SOS vesničkách tím, že jim nabídneme možnost zastřílet si z luku a věnujeme jim tím trochu svého času, aby se obohatili o nový zážitek. Domluvili jsme se s panem Igorem Vidunou z SOS vesničky v Brně, že pro děti připravíme lukostřelecký program a naplánovali jsme cestu do Brna.

Květnové, sobotní, nevlídné počasí nás neodradilo od našeho přesvědčení, a tak jsme se odpoledne pustili do přípravy lukostřeleckých stanovišť v Brně-Medlánkách. Celé odpoledne a podvečer jsme se věnovali asi pětadvaceti dětem, které jsme učili základním lukostřeleckým návykům, terčovou střelbu, střelbu „na králíky“ nebo rychlostřelbu. Povídali jsme si o instinktivní lukostřelbě, na ukázku jsme jim předvedli, co umíme a společně strávili několik příjemných hodin. Děti byli velmi šikovné, dychtivé po informacích a skvěle spolupracovali. Věříme, že jsme zaujali i maminky, které vypadali spokojeně.

Na oplátku jsme mohli pobýt v jejich „vesničce“ do druhého dne. Nedělní ráno se umoudřilo a vysvitlo sluce. Spolu s ním se vyhrnuli i děti v Borůvkové ulici a těšili se, jak zúročí lukostřelecký výcvik v nedělní soutěži. Soutěžili ve třech zmiňovaných disciplínách a jejich výkony by se místy mohli rovnat zkušeným lukostřelcům. Nadšení děti neopouštělo ani při šermířských ukázkách, které jim kluci předvedli.
Příjemné setkání skončilo a my jsme se museli vrátit domů. Věříme, že dětem zůstala pěkná vzpomínka a věříme, že se sem zase vrátíme…

Děkuji všem, kteří se na akci podíleli.

Leontýna.


Fotky z akce najdete tady.