titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 26,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Lukostřelecký tábor v Nezabudicích u Křivoklátu

1. - 14. srpna 2010

První den dopoledne rodiče postupně přiváželi své ratolesti. Probíhal příjem v režii hlavního vedoucího, rozdělení dětí do oddílů, zabydlení a poté i vyzbrojení dětí, které neměli vlastní vybavení. Jelikož střelecká stanoviště byla již z předchozího dne postavena, mohly proběhnout i první střelby. Po večeři a večerním nástupu všichni ulehli do stanů, aby načerpali síly na další den.

Hned první ráno nám drobnou čáru přes naše plány udělal lehký deštík, ale brzy se počasí umoudřilo a mohlo proběhnout vše, co bylo v plánu, i když v trochu jiném pořadí. Podobné trampoty s počasím nastávaly i v jiných dnech, ale v zásadě počasí nebylo až tak špatné, jak by mohlo být. Holt „deštíček umyje, sluníčko osuší“ :-)

Náplní tábora byla z velké části lukostřelba, dále táborová hra na téma Dračích jezdců a čas se našel i na jiné tradiční hry jako vybíjená, ringo či jiné soutěže. Děti si vyzkoušeli i přechod potoka po laně, s čímž si překvapivě dobře poradili i ti nejmenší.

S lukostřelbou jsme začali od základních návyků. Pro děti co nikdy nestříleli to byla nutnost a ti pokročilejší si aspoň základy zopakovali. Postupně se nasazovaly další disciplíny a zvyšovala se obtížnost. Střílela se např. ústupová střelba, rychlosřelba, strefovali jsme jedoucího "Mongola" i do kutálejících-se koleček. To ještě doplnily dálkové disciplíny jako např. střelba k praporu a nesměla chybět Lovecká stezka. Ta byla pro děti zpestřením také proto, že měly ve družstvech za úkol nasytit "ulovenou zvěří" své draky.

Dny ubíhaly jako voda a tak se přiblížil den poslední. Pochopitelně nesměl chybět závěrečný táborák a večer si děti zpestřily hraním zábavných scének a soutěží a proběhlo vyhodnocení táborové hry. Pak přišel ten poslední den, kdy jsme se museli všichni rozloučit a odjet domů...

Bohumil Dvořák.