titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 31,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Mistrovství ČR v tradiční lukostřelbě 2008

pořádané Asociací tradiční lukostřelby ČR - Lukostřelec.cz
Všetice u Neveklova 6. 9. 2008

Sobotní „všetečné“ mistrovství se uskutečnilo v přilehlých prostorách Všetické jízdárny za velmi slunného počasí.

 • Souboj cca 60 jednotlivců soustředěných do několika skupin se odehrál v 11 disciplínách.
 • Ke klasické terčovce po dvou sériích 5-ti šípů z 20 m a 25 m není co dodávat. Ničím nelimitovanou přesnost střelce mohlo překazit jen vtíravé sluníčko.
 • Rychlostřelba, zručnost a rychlé zakládání mnohým přišlo vhod. Jen se trefit.
 • Královská ústupovka, pro mnohé banální střelba z 60 m, pro jiné souboj již na 30 metrech :-)
 • Ústupovka s terénní úpravou byla zajímavá. Být přesný a pomalejší či být rychlý a spoléhat na své dovednosti, to byly otázky pro každého střelce.
 • Kývající se nebo točící se terč nebyla silná stránka mnohých střelců.
 • Terčovka z cca 50 metrů byla disciplina zvláště pro silnější luky.
 • Lovecká stezka na nové 3D terče byla pro někoho třešničkou na dortu, pro jiné hrob.
 • Všetický roving si získal mnohá srdce lukostřelců. Díky kulatým balíkům sena se neztrácely šípy.
 • Králíci, žádný nepřežil, snad až budou mít možnost úniku (pohybu).
 • Turecká puta na 80 m byla pro mnohé střelce premiérou, která nedopadla nejlépe.

Atmosféra soutěže se nesla v příjemném duchu, alespoň v mých očích. Čas, mezi ukončením soutěže a vyhodnocením, využili organizátoři ke střelbě „sklopkového kombatu“. (Dva střelci střílí na 3 sklopky. Kdo první sestřelí dvě sklopky, vyhrál a postupuje do dalšího kola). Disciplína proběhla sice v nekonvenčním, ale přátelském duchu a dovedla nás až k večeru.

Zlatou korunkou celého dne bylo vyhodnocení soutěže, kde čekal velký úspěch na prvních třech příčkách v kategorii dorostu kluky z Dětského lukostřeleckého oddílu S.E.B.U. (1. David Haberzettel, 2. Lukáš Haberzettel 3. Petr Houžvíček ). Díky příjemné atmosféře vytvořenou soutěžícími se i mě povedlo dosáhnout na první příčku v kategorii žen. Lukostřeleckých úspěchů dosáhli i další střelci, kteří se díky S.E.B.U lukostřelbě přiblížili a trénují na našich střelnicích. Gratulace všem zúčastněným. Díky šťastné ruce jednoho z vítězů kategorie holého luku, který mně vylosoval, jsem vyhrála poukázku na luk Rex II od firmy Rexbow. Rozhodla jsem se tento luk dát k užívání dětem z Dětského lukostřeleckého oddílu S.E.B.U.

Z celé soutěže mám dobrý pocit, líbila se mi. Tím nechci říci, že by nemněla své chyby nebo, že by nebylo co vylepšovat a kritizovat. Ale pokud se mi něco nelíbilo a budu to chtít změnit, obrátím se přímo na organizátory. Protože jen ti mi mohou objasnit, co se stalo. Třeba to nemusela být vůbec jejich chyba nebo si vezmou ponaučení pro příště. Nemohu kritizovat ani jednotlivé discipliny, rozdělení kategorií, hodnocení či skladbu cen, neboť jsem svým rozhodnutím se soutěže zúčastnit, akceptovala dané propozice a myšlenku soutěže. To by se nemnělo změnit ani v případě, že jsem v soutěži uspěla či ne. To je postoj, který bych očekávala od všech soutěžících na všech soutěží. Pokud jsou k dispozici propozice, je mou volbou, zda s nimi souhlasím a na soutěž pojedu nebo zda nevyhovují mému přesvědčení a soutěže se nezúčastním. Podobný postoj očekávám i od lidí, kteří se účastní našich akcí. Veřejné kritiky a polemiky jsou k ničemu. Jen berou chuť organizátorům do nové práce. Jsem ráda, že podobné soutěže vznikají a pokud budu moci, ráda je podpořím svou účastí. Žádné z podobně pořádaných akcí si nemohou konkurovat svou výjimečností a prací, kterou do nich organizátoři vkládají. Děkuji tedy všem organizátorům i soutěžícím za velice pěkně strávený sobotní den. Zároveň bych Vás chtěla pozvat na 5. Mistrovství České Republiky v bojové a lovecké lukostřelbě, které se bude konat 6. a 7. června 2009 na státním hradě Velhartice.

Ludmila Leontýna Babuková