titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 25,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Kladenské Fedrování

Spolek evropských bojových umění byl osloven Městem Kladnem, aby se prezentoval v rámci akce Kladenské Fedrování dne 7. září 2013. Statutární město Kladno bylo tento den hostitelem a pořadatelem 17. ročníku setkání hornických a hutnických měst České republiky a to částečně v rámci již tradičních Dnů města Kladna.

Tuto příležitost jsme si nenechali uniknout, a tak jsme se v sobotu ráno sešli na náměstí Starosty Pavla ve spolkovém oděvu vyzbrojeni luky a šípy, abychom se mohli stát součástí reprezentačního průvodu.

Za přítomnosti uniformovaných hornických spolků, které stály v čele průvodu spolu s kapelou a mažoretkami, jsme se vydali do ulic společně s dalšími sportovními kluby.

Naše nemalá skupinka modrých triček s vyšitým rysem se dobře bavila a užívala si překrásného, podzimního dne. Za bujarého veselí došel průvod až na Sletiště, kde se před podiem představily jednotlivé skupiny účastníků průvodu. Brány areálu byly veřejnosti už přístupné a doprovodný program i hlavní aktivity této kulturní akce byly v plném proudu.

     
Díky klukům, kteří si ráno přivstali, jsme měli za tribunou připravená stanoviště, kde jsme veřejnosti mohli představit a nechat vyzkoušet, některé z našich aktivit. Tradiční lukostřelecké stanoviště, kde jsme předvedli i dvě vyvedené exhibice, bylo stále plné. Dalším oblíbeným artiklem v naší nabídce je vrh nožem a sekerou. Tady se ve výkladu i v úspěšných a neúspěšných pokusech realizovali hlavně nejmladší kluci.
Vrh oštěpem na cíl je dost netradiční disciplínou, a tak si mnozí návštěvníci nenechali ujít tuto příležitost a vrhali, jak to jen šlo.

     
Náš tým odborníků přes tyto aktivity se věnoval široké veřejnosti celé odpoledne. Zodpověděli jsme nesčetné množství otázek, informovali jsme o naší činnosti a zaujali široký okruh lidí. Odměnou nám bylo ne jen poděkování, spokojenost, ale i fakt, že někteří dorazí na naše tréninky a připojí se k nám.

Mladší členové spolku měli možnost předvést své umění členům rodiny nebo si vyzkoušet to, co v rámci tréninků ještě nestihli.

Účast na akci jsme měli zdarma a tak nikdo neváhal a prošel si zaplněný areál Sletiště. Někteří se zdrželi na večerní koncert a závěrečný ohňostroj.

Myslím, že akce se vydařila po všech stránkách. Dopomohlo k tomu i skvělé počasí a soudržnost našich členů.

Děkuji všem zúčastněním.
Tímto děkuji i panu Smékalovi našemu dvornímu fotografovi. Všechny jeho fotky z akce najdete zde.

     

Leontýna