titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 38,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Podzimní brigáda

Další krásná, podzimní sobota 14. září 2013 strávená na cvičáku, jak jinak než prací. Nadšenců se našla řada z mladších i starších ročníků. Hlavním cílem bylo vytvořit nové lukostřelecké zázemí. Strnout starou lukostřeleckou zástěnu a na její místo přemístit velkou lukostřeleckou zástěnu. Chlapům i chlapcům šla práce skvěle od ruky a stihli to s předstihem.
Bujarým mladým mužům, nechyběla touha po zdolávání a rozhodli se vykopat jeden starší, veliký, tvrdohlavý pařez. Boj to byl asi dvouhodinový, ale naši chlapci uspěli se zapřením všech sil.
Zkušenější ženy nezaváhali a na brigádu přišli s pekáči sladké dobroty. Takže v přestávkách bylo co k zakousnutí při čaji či kávě.
Ani domeček nezůstal v opomenutí. Tradiční úklid kuchyňky, kompletní úklid kanceláře a zametení a vytření všech místností bylo samozřejmostí.
Odolní ohniví muži založili plamen a pálily staré a přebytečné dříví. Našla se práce i pro šikovné ruce s lopatou a krumpáčem. Vydláždění zemitých ploch i s podsypáním písku bylo pro některé oříškem. Ale zvládli to. Ke slovu přišly i hrábě, lopata a kolečko při kompletním čištění zalesněných ploch.

Práce jsme udělali dost a je to znát, ale další nás čeká.

V rámci projektů nových záchodů, které co nejdříve pokřtíme, musíme postavit novou malou zástěnu, dodělat kůlnu, hřiště a připojit vodu do domečku. Šikovné ruce a dobrá vůle se vždycky hodí.

S poděkováním všem pracantům

Leontýna