titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 24,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   
titul.jpg (8444 bytes)

Hrad Bezejov před námi vystoupil z tmy a přivítal nás svými chladnými kamennými zdmi. Chlad byl také jedinou věcí, kterou měly všechny dny našeho pobytu v tomto kouzelném prostředí společné. Někomu snad mohl trochu vadit pohled na rtuť teploměru, která jen kolem poledne vždy o trochu výrazněji vystoupila nad svou nultou hodnotu, ale přesto si všichni báječně užili příležitostí, které jim majitelé hrádku Lany s Janou a především pak kondotiér spolku Milan Babuka připravil. Vždyť také toho bylo požehnaně. Počínaje různorodými lukostřeleckými disciplínami, přičemž střelba z hradeb byla jen třešničkou na dortu, kontaktními souboji v zajímavých prostorách hradu, výcvikem v boji s hořící pochodní či ježděním na koni včetně jezdeckých soubojů a konče spoustou dalších neméně zajímavých aktivit. Zpestřením byla i herecká účast členů S.E.B.U. v Lanyho produkčně nezávislé pohádce, kterou na svém hrádku v průběhu měsíců natáčí.

Franta Olbort dokázal, že umí čarovat nejen se sekyrkou a nožem, ale i v kuchyni jako šéfkuchař, když s tím, co měl k dispozici, dokázal nasytit dvacetihlavý dav. Řekl bych, že dokonce očaroval i své tři pomocnice podle toho jaké na něj poté pěly ódy. Bambulka s Tamarou věnovala většinu svého času organizaci lukostřelecké soutěže zahrnující všechny standardní disciplíny a ta, díky povinné účasti všech přítomných členů spolku, poskytla ucelený obrázek o rozdělní sil, co se týče užívání luku. A Lany s Janou v závěru každého dne pro nás připravily zajímavé lekce jezdectví. Od samotných základů jízdy v sedle pro začátečníky až po šerm a strefování věnečků dřevcem pro ty pokročilejší.

Zkráceně řečeno každý si přišel na své a já osobně považuji seminář v Bezejovicích za nejpřínosnější od počátku mého působení v S.E.B.U. Dokonce i počasí bylo dle mého názoru, i přes remcání mnohých z nás, přesně takové jaké mělo být. Život se neskládá jen z pohodlí měkké postele stejně jako svět nekončí za stěnami klimatizovaných hal. A takové poznání by mělo být pro nás všechny mnohem důležitější než umění ovládat jakoukoli zbraň.

D.Mach
fotografie: Bambulka, Áj, Milan Babuka, Miška