titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 27,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Podzimní seminář 1999

celtic2.GIF (4446 bytes)Letošní podzimní seminář - tedy alespoň pro žáky a bojovníky - byl ve znamení stylů boje v netradičním prostředí. Tím mám na mysli boj v uzavřeném prostoru, boj ve svahu, na žebříku či na schodech. Jak jsme si mohli všichni vyzkoušet, zásady těchto stylů jsou poněkud odlišné od boje v otevřeném prostoru. Ale začněme od začátku.

Jako již tradičně se seminář konal v areálu rekreačního střediska Tři sekery, v Chodovské huti na západě Čech. Stejně tradiční byl i příjezd v pátek, který se nám překvapivě vydařil, a i přes poněkud větší stáří našeho vozového parku všichni dojeli bez obtíží. Což ovšem už zas tak tradiční není.

Budíček nás probral do mrazivého rána, které bylo ojíněno jinovatkou. Postavit terče a rychle začít cvičit. Jak jsem se již zmínil, trénink žáků a bojovníků byl zaměřen na boj v místnosti (uzavřeném prostoru), zatímco nováčkové dostali poprvé do ruky dlouhou hůl. Se střídavými úspěchy se s ní učili základní údery a obrany - a tato činnost jim vydržela po celý seminář. Samozřejmě kdo chtěl, měl možnost věnovat se zápasu, střelbě z luku či kuše a hodu nožem, popřípadě sekerou. Aby výcvik nebyl tak monotónní, byl prokládán přednáškami nebo spíše debatami o vývoji zbraní v průběhu historie Evropy. Jestli někomu něco daly si musí každý promyslet sám, avšak i tak jako spoluautor doufám, že nebyly až tak nudné.

Po obědě se udělalo krásně teplo, sluníčko zalilo svými paprsky celý kraj a tak jsme vyrazili na blízké pole zahrát si sebubal. Pravdou je, že na hřišti to tak trochu klouzalo, ale o to větší úsilí se objevilo ve tvářích hráčů. A některé skluzy byly opravdu povedené, takže o dobrou podívanou nebyla nouze.

Odpoledne se opět trénovalo a trénovalo, až do příchodu večeře. Tento náročný den byl pak ukončen pokračováním přednášky o vývoji zbraní. V okamžiku, kdy již část posluchačů začala usínat byla přerušena, aby se tito jedinci mohli odebrat do postele. Skalní příznivci ponocování pak vedli filozofické debaty o esoterice dlouho do noci. O tom ale raději až jindy.

Následující den probíhal podle takřka podobného schématu jako sobota, jen téma tréninku se změnilo - boj na schodech, dobývání budov na žebříku apod. Odpoledne se pak žáci a bojovníci sešli na radě S.E.B.U., kde byly probírány plány do budoucnosti, návrhy a stížnosti. No, a kolem páté odjezd domů. Všichni dojeli bez obtíží, jen jedna skupinka nám na chvíli sjela z trasy a namířila si to místo do Kladna do Karlových Varů. Naštěstí si to uvědomila dříve, než dojela na lázeňskou kolonádu, takže zdržení nebylo tak velké.

celtic3.gif (4440 bytes)Další seminář se bude konat na jaře, s velkou pravděpodobností na stejném místě. Ti kdo na podzimním semináři nebyli budou mít tak možnost poznat atmosféru a krásu Tří seker.