titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 28,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

nadpis2.jpg (6555 bytes)

Zpět na rozcetí Křivoklátských víkendů

Po dlouhé době se Spolek evropských bojových umění zase objevil mezi křivoklátskými zdmi. O víkendu 13. - 15. června obětovalo několik členů SEBU svůj volný čas a přijeli pobavit a poučit návštěvníky Křivoklátu.
Páteční odpoledne a večer se věnovalo přípravám prostoru pro vystupování, lukostřelbu, vrhání nožem a sekerou. Znaveni prací ulehli všichni brzy ke spánku, protože zítra je čekal náročný den.
Brzký budíček, k nelibosti všech, dostal z postele i ty největší lenochy. Drobná snídaně postavila všechny na nohy a na nádvoří se vyrojili mravenečkové, kteří se pilně připravovali na sobotní návštěvníky hradu.
Jen co se otevřela brána, vstoupilo na nádvoří několik nedočkavých turistů. Na první pohled je zaujalo místo plné hemžících se lidí s holemi v ruce, cinkot čepelí zbraní, střelba z luku, vzduchem létající sekery a ručně vyráběné šperky. S.E.B.U. právě nacvičoval vystoupení pro pobavení, poučení a radost diváku. Ukázky boje různých druhů zbraní, hod nožem a sekerou, lukostřelba nebo kodex bojovníka divákům ukazovali jiný možný pohled na bojové umění Evropy.
Celý den se nesl v příjemné atmosféře hradního světa. Návštěvníci přicházeli a odcházeli se spokojenými úsměvy na tváři. Ani slunce, které celý den hřálo, je neodradilo využít areálu bojového umění, aby si vyzkoušeli střelbu z luku, prohlédli si vystavené zbraně nebo si hodili nožem či sekerou. Prostor vyplňovala příjemná hudba, i když právě ta byla zpočátku díky technické vzpouře příčinou nemála vrásek na tvářích organizátorů. Občasné vystoupení a v něm pak zejména souboje se zbraněmi byly obzvláště populární.
Pátá hodina oznámila konec návštěvního dne a nádvoří se vyprázdnilo. Všichni co se do této chvíle věnovali s trpělivostí lidem, zhluboka vydechly a jeli se vykoupat do Berounky. Nesměla chybět dobrá večeře v místní restauraci. Na věži Huderce pak vychutnávali atmosféru Křivoklátu při kytaře a starosti všedních dnů se propadly do sklepení hradu. Další noc strávená na hradě se přenesla do nedělního rána.
Neděle probíhala ve stejném duchu jako předešlý den. Jen s tím rozdílem, že opadla nervozita a vrátilo se sebevědomí a ze všech byl cítit klid a radost z toho co dělají pro ostatní.
Děti se nahrnuly do ohraničeného prostoru bojovníků a snažily se pozorně naslouchat svým krátkodobým učitelům jak se střílí z luku, jak se bojovalo, kterými zbraněmi, nebo proč se ten nůž při hodu někdy zbodne a někdy ne. Ani dospělí se nenechali zahanbit a přispěchali za svými ratolestmi, aby se i oni mohli na chvíli vžít do umění boje našich předků.
V příjemné práci uběhl den jako voda. Malí Robinové Hůdové se vytratili i se svými rodiči a nezbylo, než začít balit. Nikomu se do uklízení moc nechtělo, protože končil jeden překrásný víkend.
S pocitem dobře naplněných chvil opouštěl S.E.B.U. zdi hradu Křivoklátu a těšil se na další křivoklátské víkendy a báječné návštěvníky.

Ludmila Rohlová


Budoucnost nebo fikce ? (pro více klikni)
pro více klikni

návrat na rozcestník Křivoklátských víkendů