titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 35,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

7. klání S.E.B.U. v bojové a lovecké lukostřelbě

článek od Lydie:

V červnu proběhla další akce SEBU, a to 7. klání v lukostřelbě. Celá akce se odehrávala na krásném (a mnohým SEBU příznivcům již známém) hradě Zvíkov.

Celé klání začalo už ve čtvrtek organizačními záležitostmi a doděláváním pomůcek pro jednotlivé disciplíny. O tom ovšem bohužel nemůžu poreferovat, jelikož jsem přijela až v páteční odpoledne, kdy už se jen vytyčovaly hranice disciplín – a já při tom zjistila, že už nejsem schopná ani uvázat kloudný uzel, když na to přijde :) A pak přišlo sobotní ráno a s ním zahájení klání…

Disciplín bylo 9 a snad každý si mezi nimi mohl najít několik, které mu vyhovovaly. Klasickou terčovku tu člověk nenašel (když nepočítám veřejnou střelnici), zato tu však byly klasiky jako rychlostřelba, pohyblivý terč alias Mongol nebo střelba z hradeb.

Kamenem úrazu se zdála být kolečka – šípy často záhadným způsobem proklouzávaly pod kutálejícími se terčíky nebo je míjely všemi možnými způsoby. U disciplíny s rukojmím se pak několik lidí shodlo na tom, že kdyby někoho museli vysvobozovat stejným způsobem, musel by se rukojmí skrčit, aby to schytal pouze únosce.

     

Celkem oblíbenou disciplínou byla lávka. Zjevně škodolibé pytle sice čas od času nějaký ten šíp připravily o hrot, ale i přesto se střelba celkem dařila. U střelby z hradeb by taky kolikrát bylo pozdě na obvazování raněných – nejeden šíp díky zručnosti střelce skončil v hlavě či jiné kritické oblasti.

Nedělní lovecká terčovka se nakonec nekonala, zato si lukostřelci, kteří vydrželi do neděle, zkusili střelbu z hradeb – do vody. Přestože se střílelo na co největší vzdálenost, většinou šípy spadly okolo prostředku přehrady – a když se dostřílela jedna várka, veslaři z hladiny sesbírali šípy a za chvíli se proces opakoval…

Pak už nezbývalo než všechno uklidit a vydat se na cestu domů. Závěrem můžu jen pogratulovat vítězům a doporučit všem, kteří na klání nebyli, aby se příště přijeli podívat.

Lydie

článek od Petra:

Letošní ročník soutěže proběhl v historickém prostředí hradu Zvíkov na soutoku Otavy s Vltavou. Po zahájení v 9:00 hodin ráno se střelci rozešli k libovolným disciplínám. K našim soutěžím zpravidla patří časová omezení a letošní ročník nebyl výjimkou. „Líbí se mi časové omezení, reálný nepřítel by nečekal.“ říká náhodně vyslechnutý soutěžící. A má pravdu, například u disciplíny „Osvobození rukojmího“ je čas velmi důležitý a často rozhodující. O hodinu dříve, než bylo plánováno, jsme se přesunuli ke kombatům a byli jsme svědky soubojů rychlosti, přesnosti a nervů. Následně byly rozdány medaile nejúspěšnějším střelcům. Soutěž byla ukončena, terče však na svých místech zůstaly až do nedělního odpoledne a naši střelci si jistě do té doby užívali zážitky z výjimečné příležitosti zastřílet si trochu jinak. Doufejme, že se příští ročník vydaří alespoň stejně, jako teď, včetně počasí, které s námi letos dobře spolupracovalo.

Petr Harigel ml.

     


Dokumenty ke stažení:
Výsledky
Propozice

fotky od Boba
fotky od Tondy
fotky od Philipa
fotky od p. Smékala
Videa z vyhlášení vítězů a dvě lukostřelecká videa točená z pohledu "nepřítele" ;-) - autor Dan